Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Yamaha MT-01

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 601
Godina imam : 32
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

PostajNaslov: Yamaha MT-01   čet 12 srp 2012, 09:50

Znam da nije bas chopper ali ima njegovu dusu pa da malo ovdje piskaram o njemu.

Dakle vlasnik sam mjesec dana i napravio sam 2500 km sa njime do sada i prilično sam zadovoljan motorom:

Položaj vozača mi je ispočetka bio najveći problem, trnule su mi ruke i prsti i tako no nakon dva tjedna muke to je sve odneseno te imam osjecaj da uz ovakvo dobro sjedalo mogu i do mjeseca u komadu. na lagano pognuti položaj sam se isto navikao.

Ono na što se teško priviknuti je pogonski agregat, stvarno motor iziskuje veliki oprez i ne prašta greške. Stražnji kotač na lagano dodavanje gasa ili ne daj bože naglo šaltanje niže proklizava a u ovom drugom slučaju blokira te zanosi motor. Sada sam se lagano osokolio vec pa to cesto s namjerom napravim zabave radi u kontrolirani uvjetima(koliko je to moguće).

Što se tiče ovjesa i kočnica stvarno nemam niti jedne riječi protiv toga. Ovjes je meni barem perfektan(da se razumijemo nisam se vozio vise od 150-160 nigdje a i ovo na autocesti), kočnice odrađuju perfektni posao (dupli disk naprijed sa četverklipim kliještima zaustavlja motor samo sa pritiskom malog prsta na polugu kočnice).
Potrošnja se vrti negdje oko 6.5 L no međutim u žešćem rezimu vjerujem da ide i do 8,9...

Maleni problem je prtljaga no i to se da riješiti:

Zbog svoje težine i okretnog momenta koliko vidim dosta papa zadnju gumu pa ću krajem sezone morati uložiti i u to. Zasada nisam nista mijenjao samo sam dodao one produžetke za izbacit retrovizore van jer se na ovima nis nije vidjelo, pogotovo na lijevom a ja se bez toga ne mogu vozit (jbg. bivsi kamiondija). Imao sam u planu mijenjati i boju i masku prednju ovu medutim nekako sam se sa vremenom navikao na sve to pa sad ostavljam sve za zimu kada cemo vidjeti sto dalje...

Eto toliko zasad od mene, a sad slike:

[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: Yamaha MT-01   čet 12 srp 2012, 09:57

Sad sam skuzio da imam duplu temu pa molim moderatore da spoje to. Moje isprike. Malo sam se zaboravio...
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 3012
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

PostajNaslov: Re: Yamaha MT-01   čet 12 srp 2012, 10:37

ma, nemaš beda...

ima V motor, znači da je chopper tongue

nije baš moji izbor, ali uživaj u novom motoru Very Happy
želim vam puno sretnih vožnji Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
Cube
man
man

Broj postova : 319
Godina imam : 31
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

PostajNaslov: Re: Yamaha MT-01   čet 12 srp 2012, 11:45

Ovo puca od snage... Čestitke još jednom nakedašu, bivšem chopperašu na cro (ex)chopper, sad naked forumu.... Very Happy i love yamaha
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 4260
Godina imam : 44
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Kawasaki Versys 650
Na forumu od : 05.03.2008

PostajNaslov: Re: Yamaha MT-01   čet 12 srp 2012, 12:59

Ovo (prvenstveno) puca sa strašnim okretnim momentom, i to na niskim okretajima, zato je HyperCube i napisao da treba jako paziti na doziranje gasa. Naravno, i konja ima jako puno, ali ipak radi se o motoru od 1670 kubika..

Maksimalnu snagu 90 KS taj motora razvija kod svega 4.750 okr/min, velika kubikaža i V-Twin čine svoje. Tu stvarno teba paziti na svaki milimetar gasa. Motor izgleda baš u Yamahinom V-Max stilu, treba paziti na svaki milimetar gasa.

Ali ispušne cijevi smještene paralelno sa sicevima i njihovi otvori visoko ispod repa. stvarno ne daju skoro nikakav prostor za smještaj prtljage..

Zadnja promjena: palomas; čet 12 srp 2012, 13:13; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: Yamaha MT-01   čet 12 srp 2012, 13:01

palomas je napisao/la:
Ovo (prvenstveno) puca aa strašnim okretnim momentom, i to na niskim okretajima, zato je HyperCube i napisao da treba jako paziti na doziranje gasa. Naravno, i konja ima jako puno, ali ipak radi se o motoru sa 1670 kubika..

Maksimalnu snagu 90 KS taj motora razvija kod svega 4.750 okr/min, velika kubikaža i V-Twin čine svoje. Tu stvarno teba paziti na vki milimetar gasa. Motor izgleda baš u Vamahinom v-MAX stilu, treba paziti na svaki milimetar gasa.

Ali ispušne cijevi smještene paralelno sa sicevima i njihovi otvori visoko ispod repa. stvarno ne daju skoro nikakav prostor za smještaj prtljage..

s vremenom se polako priviknete na doziranje gasa al se to mora vozit glavaom(ko i svaki motor po meni)
Postoje neki top koferi za njega al mislim da to ne bi dobro stajalo. Zasad se vozim sam pa i nije toliki problem s tom prtljagom ali ako dode suputnica...
[Vrh] Go down
lunaroid
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 547
Godina imam : 42
Prebivalište : Zagabria
Vozim : Harley Davidson
Na forumu od : 29.08.2009

PostajNaslov: Re: Yamaha MT-01   pet 13 srp 2012, 09:23

Super ti je bike! Prava zvijer roker
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 3862
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

PostajNaslov: Re: Yamaha MT-01   pet 13 srp 2012, 10:06

prestrasan bike dobar
[Vrh] Go down
jsimic
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 584
Godina imam : 47
Prebivalište : Split
Vozim : yamaha road star warrior 1700
Na forumu od : 05.01.2010

PostajNaslov: Re: Yamaha MT-01   pet 13 srp 2012, 11:00

dobar prva liga
[Vrh] Go down
Cere
man
man

Broj postova : 115
Godina imam : 46
Prebivalište : Staro Topolje 67
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300 a
Na forumu od : 16.05.2010

PostajNaslov: Re: Yamaha MT-01   sri 25 srp 2012, 23:24

Evil or Very Mad Kolega tvoj motor je perfekt a posebno je dobre marke ali izvini izgleda da si pogriješio forum.On nije čoper.Pozdrav Cere. Shocked Shocked Shocked
[Vrh] Go down
Hedo
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 3299
Godina imam : 29
Prebivalište : Poreč
Vozim : Cruisera
Na forumu od : 16.07.2009

PostajNaslov: Re: Yamaha MT-01   čet 26 srp 2012, 01:01

Cere je napisao/la:
Evil or Very Mad Kolega tvoj motor je perfekt a posebno je dobre marke ali izvini izgleda da si pogriješio forum.On nije čoper.Pozdrav Cere. Shocked Shocked Shocked

Hypercube je dugo na forumu...prvo je vozio keeway cruisera

pa hondu shadow 750 ACE

http://cro-chopper.forum-2007.com/t10647-shadow-750-ace

...gdje si i sam komentirao kolko vidim dobar

...puno nas ne vozi "čopera"...pripadamo li ovom forumu ili ne....pitanje je sad cuga
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 3064
Godina imam : 56
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

PostajNaslov: Re: Yamaha MT-01   čet 26 srp 2012, 06:05

šta se gume zadnje tiče moraš znati da su gume puno mekše smjese nego za choppere, zbog snage i konačne brzine te držanja u zavojima stoga im je vjek trajanja 5-8000 tisuća km Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Yamaha MT-01   Today at 21:07

[Vrh] Go down

Yamaha MT-01
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.