Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

pištavac za žmigavac i tempomat za vn 900 tražim

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 2784
Godina imam : 44
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN900 Vulcan Classic 2006.
Na forumu od : 30.07.2009

PostajNaslov: Re: pištavac za žmigavac i tempomat za vn 900 tražim   ned 21 lip 2015, 02:47

Mogu ti reći da sam sa ovim komadom žice prezadovoljan....u skorije vrijeme nađem neku manje ofucanu, ovu je našla moja kosilica u travi neki dan. Razmišljam kako sam nešto izmajmunisati, ovi mi se ne sviđaju, predimenzionirani su. Ovo mi se čini kao nešto što se da napraviti uz malo truda: http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Cruise-Control-Throttle-Lock-Kawasaki-/321767881841?hash=item4aeadc3c71&vxp=mtr
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
izigoing
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 740
Godina imam : 31
Prebivalište : Split / Dugopolje
Vozim : VN 900 custom SE
Na forumu od : 18.08.2012

PostajNaslov: Re: pištavac za žmigavac i tempomat za vn 900 tražim   ned 21 lip 2015, 13:53

koliko mora bit debela da se nebi krivila, teško procjenit po slici.
probat ću to, a za malo uglađeniji izglet, termo-osjetljiv bužir i lipo se ugrije i omota oko žica Smile
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: pištavac za žmigavac i tempomat za vn 900 tražim   čet 25 lip 2015, 07:56

a možda nekih 4-5 mm sa bužirom, nije deblje
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: pištavac za žmigavac i tempomat za vn 900 tražim   čet 02 lip 2016, 01:23

Može LOCK.....
[Vrh] Go down
..koshchall..
man
man

Broj postova : 85
Godina imam : 43
Prebivalište : ZD
Vozim : svašta nešto
Na forumu od : 09.08.2015

PostajNaslov: Re: pištavac za žmigavac i tempomat za vn 900 tražim   čet 02 lip 2016, 06:34

nenad barinić je napisao/la:
nenad barinić je napisao/la:
Gledao sam danas na Harleyu, kod njih je to smijesno rijeseno sarafom odozdola, koji se zavrce i odvrce prstima, a vijak utisne cahuru rucke. Izgleda nedostupno i nesigurno.

Ispravka, nije Harley, vec V-Rod roker . Uuuuups.... moramgibat

Jap, U pravu si što se tiće nedostupnosti. Prtljavo je to naštimavati.
No što se tiče sigurnosti - isti vrag. I ovako i onako moraš rukom vratiti gas.
Da je to elektroničko ili mehaničko riješenje pa kad pipneš kočnicu, mjenjač, kvačilo da se gas otpusti onda je to druga priča večinom za automobile, ali na motoru držiš ruku na volanu / gasu cjelo vrijeme. Manje više. Tako da čim moraš rukom intervenirati po gasu isti je vrag imao šaraf, žicu, mehanizam.
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 1621
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

PostajNaslov: Re: pištavac za žmigavac i tempomat za vn 900 tražim   čet 02 lip 2016, 07:26

..koshchall.. je napisao/la:
..
Da je to elektroničko ili mehaničko riješenje pa kad pipneš kočnicu, mjenjač, kvačilo da se gas otpusti onda je to druga priča večinom za automobile, ali na motoru držiš ruku na volanu / gasu cjelo vrijeme. Manje više. Tako da čim moraš rukom intervenirati po gasu isti je vrag imao šaraf, žicu, mehanizam.

..za ovakav sistem ti treba servo motorić naravno s elektronikom ili pak čista elektronika ukoliko je gas elektronski... recimo HD Electra Ultra Classic ima takav sistem i funkcionira besprijekorno jer ne "zaglavljuje" gas već održava nariktanu putnu brzinu konstantnom... stisneš li kočnicu ili kvačilo pauzira odnosno prekida s radom... isto kao i na autu..
ove pred gotovo 20 godina su bile s servo motorićem pa se na ručici gasa osjeti kada ga dodaje ili popušta...
,ovo s vijkom je čisto da nakratko odmoriš ruku...
[Vrh] Go down
..koshchall..
man
man

Broj postova : 85
Godina imam : 43
Prebivalište : ZD
Vozim : svašta nešto
Na forumu od : 09.08.2015

PostajNaslov: Re: pištavac za žmigavac i tempomat za vn 900 tražim   čet 02 lip 2016, 17:42

tempomat bi se mogao napraviti ali to je prtljanje u sistem gasa i po meni baš i nije potrebno na mtociklima.
Držač gasa, elektronski sa nekakvim selenoidom i tipkom '' DRŽ / PUSTI '' isto nije nekakav problem napraviti. Dakle ne da blokira sajlu nego je lagano zadrži tako da ostane funkcionalna, a kada stisneš nešto (kvačilo, kočnicu, sirenu) da je otpusti.
Može se staviti i servomotorić pa povezati preko mikrokontrolera sa CPU ili GPS pa svašta nešto, ali ponavljam, po meni bespotrebno.

[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: pištavac za žmigavac i tempomat za vn 900 tražim   čet 02 lip 2016, 21:48

Ja napravio sam tempomat, praktičniji i brži od svih ovih u ponudi,originalan podosta, cijena materijala i izrade 0 kn Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: pištavac za žmigavac i tempomat za vn 900 tražim   Today at 01:20

[Vrh] Go down

pištavac za žmigavac i tempomat za vn 900 tražim
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Traži se viper
» Moj posao
» tražim recept za sladoled
» Tražim: EP album "Red and Blue" od Stefani Germanotte (Lady Gage)
» Traže se moderatori :)