Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

dragstar 1100 classic - točka na " I "

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
LUKAČ li-st
man
man

Broj postova : 493
Godina imam : 29
Prebivalište : Sarajevo-Livno-ST
Vozim : vozit cu
Na forumu od : 26.08.2008

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   uto 26 svi 2009, 19:31

2dragger: daj posalji mi gole slike svog motora lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
Felix
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 1270
Godina imam : 43
Prebivalište : požarevac,srbija
Vozim : vzr1800,xs650,vespa160gs
Na forumu od : 12.01.2010

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   sub 16 sij 2010, 18:55

-Pregledao od početka,šta reći izuzetan primerak Clasika svaka cast
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   uto 19 sij 2010, 16:10

Evo sin se malo igrao i napravio jedan mali filmić, naravno u HD rezoluciji na yubitu.

Zadnja promjena: dragger; uto 19 sij 2010, 20:54; ukupno mijenjano 5 put/a.
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 3082
Godina imam : 37
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   uto 19 sij 2010, 16:12

dragger je napisao/la:
Evo sin se malo igrao i napravio jedan mali filmić, naravno u HD rezoluciji.

Question Question Question Question
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 3481
Godina imam : 38
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   uto 19 sij 2010, 16:46

Draggeru, daj mi reci koji su ti to gripovi na volanu i grip-endovi(siljci)? Kuryakyn mozda?

cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   uto 19 sij 2010, 17:01

Kum je napisao/la:
Draggeru, daj mi reci koji su ti to gripovi na volanu i grip-endovi(siljci)? Kuryakyn mozda?

Twisted Evil Da, da, u pravu si.
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   uto 19 sij 2010, 18:11

dragger je napisao/la:
Kum je napisao/la:

Ah sto ja to vec duze vrijeme pikiram ali mi je malo skupo. Reci, isplati li se tih novaca (osim izgledom)?

cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   uto 19 sij 2010, 18:14

Kum je napisao/la:
dragger je napisao/la:
Kum je napisao/la:

Ah sto ja to vec duze vrijeme pikiram ali mi je malo skupo. Reci, isplati li se tih novaca (osim izgledom)?

Hm, to je stvar odabira, cca 60$.
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 2095
Godina imam : 42
Prebivalište : Trogir
Vozim : Yamaha 1100 Drag Star classic
Na forumu od : 10.03.2008

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   uto 19 sij 2010, 18:53

Od tebe samo najbolje
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   uto 19 sij 2010, 19:42

Joj, jarane, naje*ao si ga kad pocnes da krcas na Harley..... nemoj me nemoj me nemoj me glup glup glup svaka cast
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   uto 19 sij 2010, 20:05

dragger je napisao/la:

Ono sto sam ja uglavnom nalazio me izadje oko 120-130$. Gripovi, siljci i oni prstenovi. Gripovi su oko 80$, endovi su oko 40$ i prsteni oko 15$ (vise-manje). Imas li ti neki jeftiniji izvor za preporuciti? Odakle si ti uzimao?

cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   uto 19 sij 2010, 20:49

Kum je napisao/la:
dragger je napisao/la:

Ono sto sam ja uglavnom nalazio me izadje oko 120-130$. Gripovi, siljci i oni prstenovi. Gripovi su oko 80$, endovi su oko 40$ i prsteni oko 15$ (vise-manje). Imas li ti neki jeftiniji izvor za preporuciti? Odakle si ti uzimao?

grip - 56$ (ja sam moje našao na e-bay i malo su drugačije - oko 30$)
stilleto end caps - 34$
Prstenovi (Accent ring) - 7$

Ovo su ti cijeni sa cruisercustomizing
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 8655
Godina imam : 45
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Iron, Vespa GT 200
Na forumu od : 06.12.2007

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   sri 20 sij 2010, 10:48

dragger je napisao/la:
Evo sin se malo igrao i napravio jedan mali filmić, naravno u HD rezoluciji na yubitu.

samo mi nije jasno ko se ode igra ti ili sin.
wow, moran i ja nači onaj efekt zumiranja
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   čet 18 vel 2010, 19:27

Malo za promjenu....a bilo je i lipo vrime....

[Vrh] Go down
Rocker-C
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 1412
Godina imam : 40
Prebivalište : Čakovec-Nin
Vozim : H-D Softail Rocker-C ;H-D Sportster 883.
Na forumu od : 30.11.2009

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   čet 18 vel 2010, 20:46

Ma izgleda vrhunski! roker
Stani pa gledaj i onda opet gledaj Shocked Shocked Shocked
Moreš biti ponosan jer imaš prekrasan biker2 king svaka cast
[Vrh] Go down
StarBobo
man
man

Broj postova : 385
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Midnighstar XV 1900
Na forumu od : 17.02.2010

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   sub 20 vel 2010, 08:16

svaka čast majstore... Widm i whitewall je pao... Tablice su još uvijek male, vidim... Je li bilo ikad problema s njima?

I ja bi jednu takvu... :lol:

Znam ja neke koji na HD Electra Glide-u imaju tablicu od mopeda... :lol: :lol:
[Vrh] Go down
http://www.startouringcroatia.net
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   sub 20 vel 2010, 08:53

Star Bobo je napisao/la:
svaka čast majstore... Widm i whitewall je pao... Tablice su još uvijek male, vidim... Je li bilo ikad problema s njima?

I ja bi jednu takvu... :lol:

Znam ja neke koji na HD Electra Glide-u imaju tablicu od mopeda... :lol: :lol:

imas pp
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   ned 11 tra 2010, 13:55

Nakon završene zimske personalizacije, čija se svrha namjene odnosi iskljućivo na udobnost kočijaša, pokušat ću putem pisanog teksta iznijeti što je urađeno, kao i sve pozitivne odnosno negativne strane ugrađenih dijelova.

Tekst će biti malo duži od uobičajenog, ali to je ionako najkraći mogući opis. Kome se čita neka to uradi, a kome ne, neka jednostavno preskoći ovaj topic. Uvjeren sam da će biti onih koji će to pomno analizirati i na kraju izvući pozitivne stvari za svoju možebitnu personalizaciju.

Samo da pripomenem, kamo sreće da sam i ja ovo imao negdje za pročitati, sigurno bi izgubio puno manje vremena, živaca, surfanja…..

Budući da sam bio previše ograničen vremenski, a i dosadilo mi je stalno škljocanje foto aparatom, nema slikovnog prikaza, a svakom stojim na raspolaganju za eventualna dodatna objašnjenja.

Naime, kako sam već nekoliko puta naveo, imam problem sa kralježnicom, pa slijedom toga ovaj zahvat namjenjen je isključivo kao jedan dodatni mod za olakšanje napora i rasterećenje iste.

Naime, radi se o dva zahvata, prvi se odnosi na amortizaciju a druga na izmjenu volana-guvernala.

PRVI:
Amortizacija na dragici je zaista impresivna ali meni to nije odgovaralo. Potaknut raznim rewiev-ima na stranim forumima, odlučio sam se na zamjenu opruga prednjih amortizera kao i opruge zadnjih amortizera.
Odabrao sam renomiranu USA tvrtku koja se bavi iskljućivo izradom opruga za sve vrste i tipove motora, a to je PROGRESSIVE SUSPENSION.
Prednja opruga, žica od koje je napravljena, deblja je od originalne za 1 mm, šira je 2 mm i duža cca 12 cm ili 14 namotaja.
Zadnja opruga, žica od koje je napravljena, deblja je od originalne za 2 mm, šira je 2mm i duža oko 3 mm.

Ugradnja prednjih opruga nije toliko komplicirana, ali zato treba skinuti neke dijelove (volan, risere, trokut), potrebno cca 1,5 sati uz povremenu pomoć.
Zamjena zadnje opruge, to je strava od posla, najprije motor na dizalicu ili neko prirućno sredstvo kako bi se podigao zadnji kotać od zemlje, skinuti zadnji i prednji sic, lijevi ukrasni chromirani poklopac motora, poklopac alata, poklopac baterije i bateriju, elektronsku jedinicu sa nosaćem, AIS treba izvaditi kao i kutiju u kojoj se nalazi alat, filter goriva i crijeva, sve skupa nekih tridesetak vijaka.
Tek tada imamo pristup gornjoj toćki učvršćenja amortizera a donja je pristupačna bez bilo kakvih zapreka. Amortizer nakon odspajanja izlazi bez problema s gornje ili donje strane.
Da bi vijci koji stežu amortizer izašli lagano, potrebno je da je zadnji kotać samo naslonjen na pod….inaće ne ide.
Kad je amortizer vani, dolazi nimalo lak dio posla, a to je skidanje stare i ugradnja nove opruge.
Kako nitko u mojoj blizini nema alat za rastavljanje, prionuo sam metodi koju je zanotti upotrijebio, a to je ŠPANERI.
Sa njima to jednostavno nije išlo (vjerojatno su lošije kvalitete) a nije niti sa navojnom šipkom 6mm.
Preostalo mi je jedino sabiti oprugu (uz pomoć sina i supruge koji su pridržavali) i to sa hidrauličnom dizalicom, uz prethodno napravljen alat.
To je odrađeno zaista brzo i nova opruga je bila gore za manje od 5 min.
Za ovaj pothvat, trebalo mi je oko dobrih 5sati uz pripomoć sina i supruge.

DRUGI:
Ponukan inspiracijom našeg magne, i izgledom pojedinih dijelova, a isto tako mišljenjem nekih članova CCForuma kao i dobrog dijela kočijaša, odlućio sam se za ugradnju APE hangera.
Znao sam u samom poćetku da je to zahtjevna i nadasve skupa nadogradnja, ali odluka je pala.
U analizu sam krenuo oko 20. 01. i napravim narudžbu svega što je potrebno.
Kako sve nije moguće kupiti na jednom mjestu, napravljene su četiri narudžbe (veliko hvala magni). Narućen je ape 14inča i sajle + 7 inča. Nakon nepuni mjesec dana (tri puta me obavještavaju da volan nije moguće dobiti) odustajem i narućujem ape 12,5 inča.
Ape je kupljen od tvrtke Wild1 koja volane-guvernale pravi samo za motocikle Harley.
Kako i sajle treba mijenjati, iste su kupljene od Barnett tvrtke a crijeva za koćnice od tvrtke Galfer, sve platinum verzija.
Sve to dolazi nakon dobrih mjesec dana od narudžbe (03.04.) i ugradnja može poćeti.

Budući da je na ape-u razmak centralnog dijela gdje se steže sa riserima uži za 6 mm nego na yamahi, bilo je potrebno malo istokariti originalne risere, i to svakog po 4mm na širinu volana od 32mm.
To je odrađenu u susjedstvu bez većih komplikacija.
Kako je potrebno mijenjati-produžiti ožićenje oko 25 cm i provući ga kroz ape, zalemiti 19 žica, ispitati …magna ćeka i spreman ko puška, to odrađuje bez iti jedne pogreške.
Ape sa prekidaćima i ožićenjem stavljamo na risere, kablove provlaćimo kroz rupu 12mm koju sam prethodno probio u trokutu i poćinje učvršćenje. Skupa ga stavljamo na risere, nije lak, 5-6 kg i stežemo na određenu poziciju.
Kako su mi glupi Ameri poslali sajle +9inča umjesto +7, nikako ih namjestiti, strše na sve strane. Teško sranje i razočarenje. Mjerim sajle sa originalima, kvačilo duže 22 cm, gas 25 cm, čok 22 cm i crijevo kočnice 22 cm.
Mislim se, pa ova od kočnice je +10 inča. Ponovno ih stavim, a one na sve strane, nervoza puca…..aj da vidim kako je sa vjetrobranom….a njega nema šanse da stavim. Popizdija sam i kako je već bilo skoro ponoć, ostavim sve i odem u kuću.
Kad sam legao, malo sm poćeo razmišljati i došao do zaključka: jedino će to moći ako promjenim ruru kretanja sajli.

I BUM. Pravi pogodak koji preporućam svakome. Sajle od gasa prolaze s desne strane, čoka s live, a ove dvi od kvačila i kočnice sam malo preusmjerio (malo veći luk) i sve je ispalo savršeno estetski i funkcionalno. Možda je ova od kočnice duže oko 2cm pa sam je malo više preusmjerio.
Nema više onog napinjanja i škripanja sajli i ožićenja, sve je tako glatko i tiho.

Vrijeme potrebno za ugradnju ape-a sa preusmjerenjem sajli cca 20 radnih sati.

Sada slijedi ono najbitnije: dali sam ispravno uložio veliku svotu novca u amortizaciju i ape?

Odgovor već čitate: TO JE SASVIM DRUGI MOTOR.
Amortizacija tvrđa ali toliko mekana da je jednostavno ne mogu opisati, nema onog poskakivanja, upija neravnine kao da ne postoje, ma savršenstvo.
Kad tome pridodamo ape i položaj volana viši cca 21 cm, širi 6 cm, bliži 5cm, pravilni kut zgloba šake, leža ispravljena…. u odnosu na prethodni beach-bar, vožnja je jednom rječju: savršenstvo.
To je motor koji nema veze sa onim prethodnim. Tjera te na malo bržu vožnju i brži prolaz kroz zavoje.
Jedino što sam negativno uoćioje sljedeće, malo je teži za guranje, manevriranje u mjestu i okretanje pri malim brzinama (polukružno). Mislim da je to stvar navike i da po tom pitanju neće biti problema.

Btw Zašto ape 12,5? Volio bih da je 14inća, ali i sa ovim sam više nego zadovoljan, puno se bolje uklopio u vjetrobran….ali ima sajli i za 16inča.

I savjet svima koji ugrađuju ape, svaki ape je razlićit (kut dijela za ručke) ….da je meni bio manji kut trebale bi sajle još duže za 1-2 inča. Stoga pametno kod odabira sajli.

dragger

I jedna slika (sin mobitelom).

Uskoro slijedi photo session
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   ned 11 tra 2010, 14:40

s obzirom da san od početka involviran u sve, da smo zgog toga popili litre kave, izmjenili gomilu PMova i mailova. bezbroj puta pretresli sve moguće opcije nisan baš iznenađen. kad pogledaš rezultat reka bi neš ti samo zaminili volan, ali kad se sitin da smo samo ožićenje radili 8 radnih sati onda nije baš "samo". šta se tiče federa nisan učestvova u instalaciji nego samo u narudžbi ali ne sumnjan u težinu rada.
najbitnije je da je gazda zadovoljan, a s obziron na količinu rada i novca i bolje mu je da je zadovoljan
ape rules
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma

Broj postova : 10644
Godina imam : 44
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   ned 11 tra 2010, 20:45

kao i uvijek do sada dragger je to lijepo opisao i prezentirao, sviđa mi se bike......
naravno očekujem još i fotografije
svaka čast

cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 1627
Godina imam : 37
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   ned 11 tra 2010, 20:55

Zar nije već bila točka na 'I' Question Question
....sad svi navalili na ejphengere,morat ću izumislit nešta novo scratch

Lipše nego prije dobar
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   ned 11 tra 2010, 21:08

jebiki je napisao/la:
Zar nije već bila točka na 'I' Question Question
....sad svi navalili na ejphengere,morat ću izumislit nešta novo scratch

Lipše nego prije dobar

... da, što se motora tiće, ovo je nešto ipak za mene biker2
[Vrh] Go down
Dr. Feelgood
man
man

Broj postova : 157
Godina imam : 51
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Vulcan 1600
Na forumu od : 07.08.2008

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   ned 11 tra 2010, 23:35

To se zove personalizacija! Čitam ovaj post na poslu, već je pomalo kasno i umoran sam k'o životinja, ali si imao moju pažnju do kraja. Drago mi je da si sa tim preinakama riješio i problem opterećenja tijela, kako gornjeg, tako i donjeg dijela :-)) Old school rules!/mislim na generaciju, naravno/
[Vrh] Go down
vstarrider
man
man

Broj postova : 353
Godina imam : 40
Prebivalište : Sarajevo - Rajvosa
Vozim : VStar 650 Classic
Na forumu od : 14.12.2007

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   pon 12 tra 2010, 10:27

besprijekorno detaljno kao što smo i navikli Smile

super izgleda motor, svaka čast

BTW. ja sam druge po redu apese ugrađivao 2 dana Smile a mislio sam to će biti par sati s obzirom da sam koju godinu prije radio ape nadogradnju, ali avaj Smile
[Vrh] Go down
http://www.rajvosa-mc.com
magna
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   pon 12 tra 2010, 10:33

meni je trebalo 6 radnih sati za zamjenu 16" ape za 16" ape
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: dragstar 1100 classic - točka na " I "   

[Vrh] Go down

dragstar 1100 classic - točka na " I "
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 6 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» ukrasi od "tijesta"
» Počele "slatke" tegobe