CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM

Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaLogin
Share | 

Zgode i nezgode

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova: 5797
Godina imam : 47
Prebivalište: Nasice
Vozim: HD VRSCA
Na forumu od: 31.10.2007

PostajNaslov: Zgode i nezgode   sub 16 vel 2008, 18:46

klesoo je napisao/la:
Free Spirit je napisao/la:
onaj što smeta na cesti lol!
profesionalni vozač iliti kamiondžija

:pljuga:

nemoj bas tako. Kamiondzije i bikeri su, u pravilu, u dobrim odnosima. bok

Ovaj post me podsjetio na jednu malu nezgodu koja mi se desila ljetos s jednim kamiondzijom i njegovim kamionom.

Lijep suncan dan, odlucim se malo provozati, zena sjeda iza mene i krecemo put Krndije pa do Pozege.
Vozeci se iza kolone slepera i pokusavajuci jednoga zaobici, jer me lagano zasipava pijeskom koji vozi (tri su sata popodne, guzva, svi idu s posla) , uvucem se na 3-4 metra iza njega i cekam priliku. Odjednom, vidim neke cudne kretnje u njegovoj sasiji Question Ispred mene na pola ceste ispada lopata affraid Nemogu na lijevu stranu - idu auti ususret, ne znam kako ce se lopat okrenuti na cesti, ukratko - uzas affraid
Srecom, uspijem nekako (ni sam ne znam kako) izbjeci lopatu i obilazim kamion koji u medjuvremeu staje. Vozac izlazi, obilazi oko kamion i gleda sto se dogodilo. scratch
Kad sam mu rekao, samo je rekao "Je.. te mogao sam vas ubiti!" :pale: Ako nista drugo tip je barem problijedio kao i ja, jer mu je bilo jasno sto je napravio.
Samo sam mu mahnu i nastavio dalje. Mislim da ce i on razmisljati ubuduce kako ce ucvrscivati kojekakve alatke po kamionu.

A ja sada dobro gledam sta sve voze, a i razmak je lagano povecan Shocked

pero
man
man

Broj postova: 90
Godina imam : 48
Prebivalište: Našice
Vozim: Intruder C800
Na forumu od: 30.11.2007

PostajNaslov: Re: Zgode i nezgode   sub 16 vel 2008, 19:24

Decki mora vam biti jasno da kamione voze svakakvi vozači kao sto nas svakakvih ima na motorima,mada iz osobnog iskustva znam da je vecina vozaca kamiona pažljiva i jako tolerantna prema motristima.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
magna
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova: 7904
Godina imam : 103
Prebivalište: Šibenik
Vozim: Hd Iron, Vespa PX 200
Na forumu od: 06.12.2007

PostajNaslov: Re: Zgode i nezgode   sub 16 vel 2008, 19:26

uvik govorim da ima vozača i šofera (oni kiji samo znaju vrtiti volan)
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Free Spirit
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova: 1508
Prebivalište: Pleternica
Vozim: yamaha FZ6S
Na forumu od: 20.11.2007

PostajNaslov: Re: Zgode i nezgode   sub 16 vel 2008, 20:28

magna je napisao/la:
gdje si mene svrstao?? lol!

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Free Spirit
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: Zgode i nezgode   sub 16 vel 2008, 20:41

još nešto vezano za ovo :idea:
čuvajte se tz.,,pjeskara,,oni su uvijek u pretovaru,a voze uglavnom sve mladi dečki ,željni volana i dokazivanja Evil or Very Mad
voze u skupini od 4-5 ,pretiču svagdje(imaju radio-stanice) i misle da su sami na cesti
nisam ni ja ,,svetac,,ali se trudim da budem fer jer moja greška može imati jako gadne posljedice za ostale sudionike
eto , čuvajte se

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova: 654
Godina imam : 54
Prebivalište: Rijeka
Vozim: Trenutno ništa
Na forumu od: 15.12.2007

PostajNaslov: Re: Zgode i nezgode   sub 16 vel 2008, 20:46

Možda je priča stara (pred 30-ak godina) ali mislim da je vrijedna pažnje:
Vožnja blagom uzbrdicom, i dostizanje sporog (ukrcanog) kipera, neposredno pred desni "lakat" (180 stupnjeva) zavoj...
Da ne gubim brzinu, ne puštam gas, i pogledavam na gornju stranu ceste, poslije zavoja, ide li netko... kamion u središtu zavoja, a ja ću ga dostići taman u poziciji, da iz zavoja izletim u preticanje... u "savršenoj" liniji prolaska zavoja (... kad bi cesta bila prazna !!!!)...
Naravno, tako i izvodim, dobra je procjena "dostizanja", ali !!!...
Najednom, on daje lijevi žmigavac, i intenzivno oštro se daje u lijevo i stišće me... Naravno, Poni Express, pritiskom na kočnicu, gubi na brzini, a snage za ubrzanje više nemam, i preostaje mi samo da se "vratim" iza njega, psujući mu sve po spisku...
Pomislio sam da su kakvi radovi na cesti, što definitivno ne bi vidio "odozdola", prije zavoja... ali misli mi prekine auto, koji prozuji iz suprotnog smjera...
Nisam ga mogao uopće vidjeti odozdola, pa je on bio moje oči i ispravio je moju bijednu procjenu...
Spasio mi je život....
Vidio me, sada sam siguran, još prije zavoja, i shvatio moju namjeru, i procijenio da bi ušao u frontalni sudar....
Vrlo brzo sam to shvatio, jer nisam imao pojma, otkuda se stvorio taj auto....

Naravno, vozio sam do vrha uzbrdice iza njega, a čovjeku se nikad nisam zahvalio, što mi je pružio "drugu priliku"...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
magna
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: Zgode i nezgode   sub 16 vel 2008, 22:45

Free Spirit je napisao/la:
magna je napisao/la:
gdje si mene svrstao?? lol!

tebe sam uvrstio u tjedni raspored za kavu
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova: 1521
Godina imam : 56
Prebivalište: Zagreb
Vozim: Yamaha Virago XV535
Na forumu od: 29.12.2007

PostajNaslov: Re: Zgode i nezgode   sub 16 vel 2008, 23:28

Ja prođoh dosta slično ko Safet(y)... Vozih se jednom, pred dosta godina, autoputem na povratku iz Osijeka po odvratnoj kišurini (kako mrzim kišu). Na autoput sam samo radi kiše i skrenuo. I tako vozeći se oko 100, polako dostižem kamion s prikolicom natovaren kavezima, a u svakom kavezu po jedna kokoš. Kamion je bio natovaren u visini prosječne hladnjaće. Super! Vozio je samo malo ispod moje putne brzine, a bio je dovoljno visok da, ako se postavim na dobar razmak, kiša po meni gotovo uopće nije padala. Sve je to bilo lijepo, dok se nakon dosta kilometara nije otkačio jedan od gornjih kaveza i da se nisam sagnuo dobio bi kokoš skup s kavezom drito u glavu.
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.voc-zagreb.hr/
Okovani Prometej
man
man

Broj postova: 64
Prebivalište: Zagreb - okolica
Vozim: BMW R 1100 RS
Na forumu od: 03.02.2008

PostajNaslov: Re: Zgode i nezgode   ned 17 vel 2008, 00:25

Meni je bilo simpatično što uvijek daju lijevi žmigavac kao znak da ih moš` preteć`, aaaaaaaa,aaaaaaaa, dok me jedan nije skoro zaj.... I danas mi je žao što ga nisam odležo.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova: 5797
Prebivalište: Nasice
Vozim: HD VRSCA
Na forumu od: 31.10.2007

PostajNaslov: Re: Zgode i nezgode   ned 17 vel 2008, 06:15

Okovani Prometej je napisao/la:
Meni je bilo simpatično što uvijek daju lijevi žmigavac kao znak da ih moš` preteć`, aaaaaaaa,aaaaaaaa, dok me jedan nije skoro zaj.... I danas mi je žao što ga nisam odležo.

Vjerojatno zato sto LIJEVI znaci NIJE slobodno, a DESNI - slobodan prolaz! scratch scratch
Osim ak' se ne vozis u UK, Australiji i inim drzavama?

magna
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: Zgode i nezgode   ned 17 vel 2008, 07:09

na malti sam živio oko mjesec dana i iznajmio sam skuter, ali oni voze kao englezi (naopako). trebalo mi je neko vrijeme (i par situacija) da se priviknem malo, ali nikad se nisam mogao opustiti, uvik sam moraio biti koncentriran na stranu, totalno neprirodno
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Free Spirit
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: Zgode i nezgode   ned 17 vel 2008, 10:49

Safet(y) je napisao/la:

Vjerojatno zato sto LIJEVI znaci NIJE slobodno, a DESNI - slobodan prolaz! scratch scratch
tako je ,samo što ljudi krivo skuže study
oni misle ako si dao lijevi da ih puštaš, a kako da ih pustim ako nekoga obilazim??
imao sam dosta takvih slučajeva,većinom se radilo o autu Evil or Very Mad
tako da sada izbjegavam takve stvari, ja mu želim pomoći , a on meni j... majku poslije
sada ako nekoga želim pustiti pružim ruku kroz prozor i mahnem neka piči , tako je najpoštenije scratch
ili ako se stvori kolona (3-5)sklonim se na prvo ugibalište dok ljudi prođu
najjači su mi oni koji se ,,nabiju i virkaju,,po krivinama gdje ni ja nevidim, a kamoli oni,takve neću pustiti sigurno :bball:

[Vrh] Go down
Korisnički profil
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova: 5057
Godina imam : 52
Prebivalište: ZG
Vozim: paKLEnu masinu
Na forumu od: 04.11.2007

PostajNaslov: Re: Zgode i nezgode   ned 17 vel 2008, 11:43

pero je napisao/la:
Decki mora vam biti jasno da kamione voze svakakvi vozači kao sto nas svakakvih ima na motorima,mada iz osobnog iskustva znam da je vecina vozaca kamiona pažljiva i jako tolerantna prema motristima.

moja iskustva s kamionima i kamiondzijama su 99% pozitivna. Nisam dozivio zaheb da mi da DESNI kad ne mogu pretjecati, a ionako se ne pouzdam previse u zmigavce. Inace jako puno vozaca kamiona se pomice udesno, kako bih mogao proci i redovito si svirnemo, ja u znak zahvale i pozdrava, a oni odzdravljaju i kurce se velicinom kamiona..... Very Happy

Ima jedna zgoda kad smo picili s kupanja u Orahovici. Svi smo otpicili do Feska i tamo lokali apatinsko. Nailazi FAP iz kamenoloma Radlovac, s prikolicom, prepun kamena, a suvozac sajlom tuce frenda. Ovaj jadnicak ne smije stati, a s PonyExpressom ne moze brze od 40-45.... Poslije nam je ispricao da ga je ovaj mlatio zato sto ga nije pustio u pretjecanje na uzbrdici prije Feska. Kamion je izgubio brzinu i jedva se popeo na uzbrdicu. Na ravnom dijelu ga je sustigao ali ne i prestigao, vec...
lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://motovizija.wordpress.com/
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova: 4896
Godina imam : 32
Prebivalište: Velika Gorica
Vozim: Yamaha XV535DX Virago Wide Glide Chopper
Na forumu od: 05.11.2007

PostajNaslov: Re: Zgode i nezgode   ned 17 vel 2008, 11:56

Safet(y) je napisao/la:
Okovani Prometej je napisao/la:

Znam da nije primjereno,al nemrem si pomoći: lol!

Imal sam takvo iskustvo gdje sam okrenuo u glavi žmigavce i frend me spasil jer mi je počel blicati u stilu - kaj si normalan, kam ideš!!!
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.voc-zagreb.hr/
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova: 3003
Godina imam : 39
Prebivalište: Zadar
Vozim: Honda CBR 900 RR
Na forumu od: 10.12.2007

PostajNaslov: Re: Zgode i nezgode   pet 22 vel 2008, 13:25

lijepa sunčana nedjelja...vožnja uz more, na putu iz Splita prema Zadru...lagano 80 - 90 km/h, ptičice crvrkuću, toplo...vjetrić kroz kosu ( vi s integralkama to ne razumijete geek )...
ulazim u Vodice, usporavam na 50 - 60...okrećem se za curicama...
a onda iz jednog dvorišta s desne strane - ja u blagom zavoju - ničim izazvana, ispadne nogometna lopta i doskakuće na asfalt...onda onaj trenutak kad znate da je nećete promašit :crni: ---
točno posred prednjeg kotača...zing se propeo sa svojih 160 kg...ja sam se uhvatio za volan, čizmama stružem asfalt, grebem sa lijevom pa desnom pedalom po cesti i pravim osmice po obe trake dok gume proklizavaju...
na kraju se zaustavljam nakon tridesetak metara tik uz rubnjak pločnika na suprotnoj strani ceste...
srećom, nije naišao ni jedan auto i sve je prošlo bez posljedica...osim blago iskrivljene prednje felge
affraid
[Vrh] Go down
Korisnički profil

Zgode i nezgode

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next