Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Hrvatske i Europske ceste i autoceste

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 

Što više preferirate:
Autoceste
10%
 10% [ 3 ]
Lokalne ceste
90%
 90% [ 27 ]
Ukupno glasova : 30

Autor/icaPoruka
Disko Nindza
man
man

Broj postova : 220
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : U tranziciji
Na forumu od : 20.08.2009

PostajNaslov: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   čet 21 sij 2010, 12:52

Budući da sam nov u svijetu motora (ako ne računamo Tomose i skutere), a motor sam kupio na samom kraju sezone, ovo će ljeto biti prvo ljeto za putovanja i dulje vožnjice. Hrvatsku sam autom prošao nekoliko puta uzduž i poprijeko, ali uglavnom autocestama.

Sam sam veliki obožavatelj seoskih i lokalnih cesta i lijepe prirode i radije se vozim njima nego autocestama, ali ponekad lokalne ceste, pogotovo magistrale znaju biti jako opasne.

Zato otvaram ovu temu, kako bi iskusni vozači ostavljali svoje dojmove i preporuke ruta, opisali koje su dobre, koje su pre opasne pa ih treba izbjegavati, koje su pre vjetrovite, nepredvidive itd... I Hrvatske i Europske ili bilo koje dosezive ceste su u igri. Vidim po putopisima da ima i strastvenih putnika na dulje rute Smile

Takđer ću staviti i malu anketicu, čisto da vidim što ljudi preferiraju na putu do željene destinacije; autoceste ili lokalne ceste. Naravno, uz klik bi bilo lijepo da svatko napiše po koju rečenicu Smile

Dakle, svako ko ima bilo kakav savjet ili iskustvo, svakako neka podjeli to sa ostalima Smile

P.S. Nadam se da tema nije u krivom podforumu Smile
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/marksimonrocks
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   čet 21 sij 2010, 13:08

O ovome smo se bili svojevremeno zestoko raspisali, bila je cijela lista hrvatskih i europskih cesta dobrih za motocikl, dosta postova, no pregledao sam cijeli Forum, nema, nekako se je izbrisalo. To je bio jedan od vaznijih i boljih topica, no - nema.

Moderatori/administratori, gdje je to? Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Disko Nindza
man
man

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   čet 21 sij 2010, 13:10

emirharley je napisao/la:
O ovome smo se bili svojevremeno zestoko raspisali, bila je cijela lista hrvatskih i europskih cesta dobrih za motocikl, dosta postova, no pregledao sam cijeli Forum, nema, nekako se je izbrisalo. To je bio jedan od vaznijih i boljih topica, no - nema.

Moderatori/administratori, gdje je to? Evil or Very Mad

Da, gledao sam i ja po forumu jel ima ovoga, da ne započinjem opet istu temu, budući da sam nov pa da ne ispadne bez veze...
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 5068
Godina imam : 55
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   čet 21 sij 2010, 13:26

definitivno lokalne ceste!
Svega par puta sam koristio autocestu i to po Italiji. Njihove lokalne guzve znaju biti nepodnosljive i lako izgubis pol dana dok prodjes kroz dva grada. Kod nas nisam vozio autocestom (dijelom) vise od tri puta. Pri tom ne racunam ZG obilaznicu.
Obrazlozenje:
moj paKLEni stroj jednostavno nije predviđen da se vrti stalno vise od 150-160km/h. I to je previse. Lokalnim cestama vozim 100-120, a i 140 nije rijetkost. takva sranj.. nisu preporucljiva izvan granica RH, pa cak ni u BiH!
Vozeci lokalnim cestama nesto i vidis, stanes gdje god hoces, pofotkas, vidis se s poznanicima, juris po zavojima i nije dosadno. Stanes sigurno duplo vise nego autocestom, pa na taj nacin se i vise odmaras. U slucaju kvara, kise, strele bozje ili sl. na autocesti si mrtav. Po selima sve rjesavas u najkracem mogucem roku!
eeee, da, najvaznije - lokalne ceste ne placas, P im M bezobrazna!

http://www.hac.hr/?task=ces&stask=2

ZG-ST 100kn!!!! Za sto? Da popizdim od dosade, potrosim vise goriva, pozderem gumu u hipu i da popizdim od vjetra i buke????
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Disko Nindza
man
man

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   čet 21 sij 2010, 13:44

Potpuno se slažem s tobom Smile
Budući da se i sam spremam i na more i u Njemačku ovo ljeto, već sam isplanirao nekoliko ruta.
Samo me zanima, budući da se po hrv. nisam nikad prema moru vozio po magistralama, a čujem da su opasne, da li ima dijelova koje treba izbjegavati?
To je suština svega. Sigurnost na prvom mijestu.
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   čet 21 sij 2010, 13:52

Disko Nindža je napisao/la:
Potpuno se slažem s tobom Smile
Budući da se i sam spremam i na more i u Njemačku ovo ljeto, već sam isplanirao nekoliko ruta.
Samo me zanima, budući da se po hrv. nisam nikad prema moru vozio po magistralama, a čujem da su opasne, da li ima dijelova koje treba izbjegavati?
To je suština svega. Sigurnost na prvom mijestu.

ma vise nema opasnosti, sav promet je otisao na autocestu. Par ludih Ceha i sl, pokoji traktor ili lokalni transport i to je to. Ljetos nisam vidio tri auta od Korenice do Knina! Promet oko velikh gradova je uvijek gust i potencijalno opasan. Isplaniraj rute da ih izbjegnes i to je to.
Wink
[Vrh] Go down
biker
man
man

Broj postova : 494
Godina imam : 48
Vozim : Centaurus i BMW K1200LT
Na forumu od : 29.01.2008

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   sub 23 sij 2010, 11:53

Preferiram lokalne ceste...bez obzira na kvalitetu i uvijete!
Medjutim !
Kada planiramo tureju po Grckoj, Turskoj, V.Britaniji ili bilo kojoj daljnjoj destinaciji, onda opicimo autocestom u komadu koliko ide 1000-1300km u danu (koliko bolje polovice zele "trpiti"), jer nema smisla gubiti vrijeme (kojeg i ovako imamo premalo) za putovanje lokalnim ili regionalnim cestama koje smo vec ionako prosli i izgubiti time dragocijeno vrijeme za razgledavanje i voznju planiranim odredistem!

Pokusavamo uvije planirati voznju turistickim cestam, pazimo na oznake koje oznacavaju prirodne ljepote, vidikovce, znamenitosti i to uplaniramo u rutu.
Kakva je tom prilikom cesta, nije presudno (nema te ceste koju nebumo prosli!).
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   sub 23 sij 2010, 12:01

biker je napisao/la:
Medjutim !
Kada planiramo tureju po Grckoj, Turskoj, V.Britaniji ili bilo kojoj daljnjoj destinaciji, onda opicimo autocestom u komadu koliko ide 1000-1300km u danu (koliko bolje polovice zele "trpiti"), jer nema smisla gubiti vrijeme (kojeg i ovako imamo premalo) za putovanje lokalnim ili regionalnim cestama koje smo vec ionako prosli i izgubiti time dragocijeno vrijeme za razgledavanje i voznju planiranim odredistem!

Pokusavamo uvije planirati voznju turistickim cestam, pazimo na oznake koje oznacavaju prirodne ljepote, vidikovce, znamenitosti i to uplaniramo u rutu.

blago tebi, imas pravu pilu pa si mozes priustiti 1300km u jednom danu. Ja to ne mogu da se postavim na trepavice, a vecina na forumu ne moze ni pola!!!
Samoubojstvo ne racunam kao opciju!
dobar
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 8655
Godina imam : 44
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Iron, Vespa GT 200
Na forumu od : 06.12.2007

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   sub 23 sij 2010, 12:03

ja mislim da bi i ja i motor to izdržali, ali hrvatska mi je premala da bi to uspio, a za inozemstvo još nisam spreman što se tiče vremena
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   sub 23 sij 2010, 12:10

magna je napisao/la:
ja mislim da bi i ja i motor to izdržali, ali hrvatska mi je premala da bi to uspio, a za inozemstvo još nisam spreman što se tiče vremena

probaj raspaliti do DU i natrag, pa ces vidjeti sto je 1300km u komadu!!!!
Moj rekord je cca 800 + km u desetak sati (od 10h-20h), vecina autocestom, stajanje samo za tankiranje i kavu... Uzas, ne ponovilo se!
Jedan od najljepsih djireva mi je bio cca750km od 05h do ponoci, Slovenija, Stol, Bovec, Mangrt, i tu u blizini po kojekakvim stranputicama. Pazi, to je gotovo 20h ukljucivsi oblacenje u cik zore!!! Sjediti 20h na kaucu je ubojstvo, a na motoru, sve po lokalnim cestama - mazohizam!!!!!!
Very Happy
[Vrh] Go down
biker
man
man

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   sub 23 sij 2010, 12:26

klesoo je napisao/la:
biker je napisao/la:
Medjutim !

blago tebi, imas pravu pilu pa si mozes priustiti 1300km u jednom danu. Ja to ne mogu da se postavim na trepavice, a vecina na forumu ne moze ni pola!!!
Samoubojstvo ne racunam kao opciju!
dobar

Prijatelju , ako se moze, ok, ak se nemoze, napravis manje, kolko mozes!
Zelio sam samo reci da idemo autocestom da ustedimo koliko se moze na vremenu i da ne gubimo vrijeme na lokacije koje smo vec prosli te imamo sto vise vremena za destinacije koje zelimo upoznati!
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum

Broj postova : 8655
Godina imam : 44
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Iron, Vespa GT 200
Na forumu od : 06.12.2007

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   sub 23 sij 2010, 12:41

klesoo je napisao/la:
magna je napisao/la:

probaj raspaliti do DU i natrag, pa ces vidjeti sto je 1300km u komadu!!!!
Moj rekord je cca 800 + km u desetak sati (od 10h-20h), vecina autocestom, stajanje samo za tankiranje i kavu... Uzas, ne ponovilo se!
Jedan od najljepsih djireva mi je bio cca750km od 05h do ponoci, Slovenija, Stol, Bovec, Mangrt, i tu u blizini po kojekakvim stranputicama. Pazi, to je gotovo 20h ukljucivsi oblacenje u cik zore!!! Sjediti 20h na kaucu je ubojstvo, a na motoru, sve po lokalnim cestama - mazohizam!!!!!!
Very Happy

dosada sam nekoliko puta išao do zg i natrag što je sa motanjem po zg negdi oko 700 km . put je trajao od zore do sumraka i to obično zimi. naravno da sam tada išao po autoputu inače nebi stigao. motor sam ergonomizirao tako da mi nije problem nesići sa motora 5 sati (jedno livanje gorivabez nepotrebnog odmora i prijeđenih 400 km lokalnim cestama). pošto sam nepušač netreban niti stajati radi cigareta. trenutno mi je najveći limitator rezervar goriva koji traje samo 230 km po lokalnim cestama
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   sub 23 sij 2010, 13:29

biker je napisao/la:

Zelio sam samo reci da idemo autocestom da ustedimo koliko se moze na vremenu i da ne gubimo vrijeme na lokacije koje smo vec prosli te imamo sto vise vremena za destinacije koje zelimo upoznati!

kuzim ja sto ti govoris. Ja sam samo nabacio maaalu usporedbu motocikala
NHF
dobar
[Vrh] Go down
biker
man
man

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   ned 24 sij 2010, 12:58

klesoo je napisao/la:
biker je napisao/la:

kuzim ja sto ti govoris. Ja sam samo nabacio maaalu usporedbu motocikala
NHF
dobar

Sve OK, nema kod mene HF-a...ali ima puno volje za voznjom i "celicna guzica"!

Inace su meni osobno najkvalitetnije ceste u Skotskoj...nisam vidio niti jednu rupu, kada se krpa cesta onda se to radi u cijeloj sirini ceste i na nekoliko desetaka metara duljine (nema "krpa" kao kod nas), nema udarnih rupa, nagibi su radjeni perfektno tako da se voda ne zadrzava na kolniku a i hrapavost asfalta je perfektna tako da nema onih glatkih dionica poput stakla a niti nazubljenih grumena asfalta....ma milina jedna!
[Vrh] Go down
Disko Nindza
man
man

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   ned 24 sij 2010, 14:07

Si se vozio išta po Njemačkoj? Ja sam gore par mjeseci živio i imao od firme auto, a budući da obožavam voziti po prekrasnim krajolicima, prošao sam pola Baden-Württemberga, a ceste su NEVJEROVATNE!!! Čisti orgazam Smile

Planiram ovo ljeto put do Njemačke, do grada u kojem sam radio, da i moja cura doživi to što sam ja doživio gore Smile
Planiramo putovati lokalnim cestama preko Slovenije, Austrije, Italije, Švicarske i u Konstanzu kod Boden See-a ući u Njemačku pa ima još kojih 70tak km do grada di sam radio. 800 i nešto sitno kilometara za proći, budući da ćemo lokalnim cestama, negdje na pola puta ćemo prespavati...
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   ned 24 sij 2010, 19:19

Si se vozio išta po Njemačkoj? Ja sam gore par mjeseci živio i imao od firme auto, a budući da obožavam voziti po prekrasnim krajolicima, prošao sam pola Baden-Württemberga, a ceste su NEVJEROVATNE!!! Čisti orgazam Smile

Planiram ovo ljeto put do Njemačke, do grada u kojem sam radio, da i moja cura doživi to što sam ja doživio gore Smile
Planiramo putovati lokalnim cestama preko Slovenije, Austrije, Italije, Švicarske i u Konstanzu kod Boden See-a ući u Njemačku pa ima još kojih 70tak km do grada di sam radio. 800 i nešto sitno kilometara za proći, budući da ćemo lokalnim cestama, negdje na pola puta ćemo prespavati...

bemti racunala, mobitele i sl. blagodati modernog vremena.
Mi smo se (a i sad se) sevili i dozivljavali orgazme i nismo morali voditi cure cak u Njemacku....

glup glup glup
[Vrh] Go down
Disko Nindza
man
man

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   ned 24 sij 2010, 20:04

Hehehehe Smile

E, j***š me ako vožnja po onim savšenim cestama nije jednako dobra Very Happy
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   ned 24 sij 2010, 20:23

Hehehehe Smile

E, j***š me ako vožnja po onim savšenim cestama nije jednako dobra Very Happy

nemoj me nemoj me nemoj me

dam ti ja moj motor, ti odi uzivati po njemackim cestama, a curu ostavi meni.
poslije razmijenite iskustva, da vidite kom je bilo bolje!!!!!!!!!!

glup glup glup
lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Hrvatske i Europske ceste i autoceste   Today at 11:35

[Vrh] Go down

Hrvatske i Europske ceste i autoceste
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-